Regulamin Turnieju Piłki Nożnej drużyn PALP o Puchar Starosty Powiatu Mieleckiego.

I. Organizator
– Powiatowe Zrzeszenie LZS w Mielcu.
II. Miejsce i termin rozgrywek.
Obiekty MOSiR i stadion MKS „Gryf” Mielec ul. Warszawska 5 w dniu 30.6.2018r od godz. 14
III. Uczestnicy.
1. KS Zgórsko 2. LKS Strażak Grochowe 3. Kolorado-Retech Wola Chorzelowska II 4. LKS Wisła Gliny Małe
IV. Uprawnieni :
W zespołach mogą występować tylko zawodnicy zgłoszeni do rozgrywek Powiatowej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej w sezonie 2017/2018 oraz dodatkowo dwóch zawodników z pozostałych drużyn PALP nie uczestniczących w turnieju (nawet bez zgody macierzystego klubu) i jeden zawodnik z poza rozgrywek PALP jednak nie będący zawodnikiem drużyny powyżej klasy A rozgrywek PZPN (również bez zgody macierzystego klubu). Ewentualne sprawdzenia zawodników będą dokonywane przed każdym meczem na podstawie dokumentów tożsamości i kart zawodniczych PALP, a ewentualne zastrzeżenia rozpatrywane natychmiast nawet jednoosobowo przez organizatora turnieju jakim jest Zarząd Powiatowego Zrzeszenia LZS w Mielcu.
V. Podział na pary – terminarz.
Eliminacje: Pierwszy mecz: Strażak Grochowe – Kolorado- Retech Wola Chorzelowska II Drugi mecz: KS Zgórsko – Wisła Gliny Małe Meczu o trzecie miejsce nie będzie, a rozstrzygnięcie nastąpi poprzez konkurs rzutów karnych zaraz po drugim meczu a wezmą w nim udział przegrani z eliminacji.
Finał:
Zwycięzcy z eliminacji
VI. System rozgrywek
Mecze trwają 2 x 25 minut a na wyraźne żądanie wszystkich zespołów mogą być skrócone do 2 x 20 minut. Przerwa w meczu trwa od 2 do 5 minut. Przerwa pomiędzy meczami nie dłużej niż 15 minut. Mecze eliminacyjne muszą mieć zwycięzcę i w przypadku remisu w regulaminowym czasie rozstrzygają o tym rzuty karne.
VII. Turniej przeprowadzony będzie w oparciu o przepisy PALP i PZPN za wyjątkiem zamian które są lotne i bez limitu, a zawodnik schodzący może wejść ponownie na boisko. Bezpośrednia czerwona kartka w eliminacjach eliminuje zawodnika z gry w finale.
VIII. W czasie całego turnieju obowiązuje zawodników sprzęt sportowy zgodny z normami PZPN.
IX. Organizator turnieju zapewnia opiekę medyczną, napoje chłodzące i odpowiada za porządek i bezpieczeństwo.
X. Kierownicy drużyn zobowiązani są dostarczyć listę zawodników biorących udział w turnieju sędziemu zawodów lub organizatorowi na 10 minut przed pierwszym meczem.
XIII. Nagrody.
I miejsca – puchar + dyplom. II miejsca – puchar + dyplom. III miejsca – puchar + dyplom. IV miejsca – puchar + dyplom.
. XIV Informacje dodatkowe
1. Zastrzega się możliwość zmiany regulaminu.
2. Interpretacja regulaminu należy do organizatora.
Powiatowe Zrzeszenie LZS w Mielcu: www.lzs.mielec.pl e-mail: palp@lzs.mielec.pl

Historia PALP.
Geneza powstania Powiatowej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej w powiecie mieleckim sięga roku 2003 kiedy to Powiatowe Zrzeszenie LZS w Mielcu powołało Komisję ds. PALP. W skład Komisji weszli założyciele i pomysłodawcy utworzenia ligi między innymi Krzysztof Wieczerzak, Jerzy Sobowski, Jan Przygoda, Władysław Walas, Stanisław Słonina i inni. Komisja miała za zadanie zorganizowanie rozgrywek dla klubów z powiatu mieleckiego, których ze względu na swoje mikro – budżety nie było stać na uczestnictwo w rozgrywkach w strukturach PZPN. Uchwalono Regulamin rozgrywek i zminimalizowano koszty uczestnictwa dzięki wprowadzeniu dwóch sędziów zamiast trzech czy też nie pobieraniu opłat za rejestrację zawodników i kartki. W dotychczasowych 15 edycjach wystąpiło 27 klubów z powiatu mieleckiego, które po ograniu się w PALP rozpoczęły swoją przygodę z piłka w rozgrywkach centralnych. Były też takie kluby i są nadal które po roku czy też dwóch grania w rozgrywkach centralnych „B” czy „A” klasy wróciły do PALP. Nie ograniczamy tego ani nie zabraniamy. Naszym celem nie jest konkurowanie z PZPN, ale zagwarantowanie klubom z powiatu mieleckiego namiastki profesjonalnej piłki w wydaniu amatorskim za minimalne środki. Powiatowa Amatorska Liga Piłkarska ma charakter otwarty, a to oznacza że nie ma spadków i każdy klub może do niej przystąpić. Rozgrywki Powiatowej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej można śledzić na bieżąco na stronie internetowej Powiatowego Zrzeszenia LZS w Mielcu pod adresem www.lzs.mielec.pl.