Mecz "stulatków", sztafeta pokoleń, oldboje dla Ukrainy.

ALT Mecz
W sobotę 25 czerwca na stadionie LKS Dromader w Chrząstowie odbyła się bardzo ciekawa Impreza sportowa pod nazwą "I Mecz Piłkarski "stulatków" Powiatu Mieleckiego". Patronat nad tym wydarzeniem objął Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak. Podczas imprezy w mini turnieju spotkały się najpierw najmłodsi adepci piłki nożnej. Były to drużyny młodzieżowe Plonu Kawęczyn i SMS Stal Mielec. Po nich na boisko wyszli "stulatkowie" tj. dwie drużyny oldbojów z Powiatu Mieleckiego. Jedną drużynę stanowili zawodnicy, którzy mieli 60 lat i więcej, a drugą zawodnicy urodzeni w latach 1963-1982 czyli mający od 40 do 59 lat. Na przeciw siebie grali więc zawodnicy mający ponad 100 lat. Pomimo upału "stulatkowie" poruszali się żwawo i z ogromną ochotą do strzelania bramek. Mecz zakończył się wynikiem 5:3 dla 40-latków, ale nie wynik był tu najważniejszy.... Oldboje pokazali nie tylko występującym przed nimi dzieciakom (synom, wnuczkom, prawnuczkom) , że nawet w tym wieku można jeszcze dbać o swoją kondycję, a umiejętności czysto piłkarskie zostają na zawsze.
Podczas całej imprezy była prowadzona akcja "Oldboje dla Ukrainy" czyli zbiórka żywności dla poszkodowanych mieszkańców Ukrainy. Zebrana żywność jeszcze w tym samym dniu została odebrana przez odpowiednie służby z Urzędu Miasta Mielca i w najbliższy wtorek trafi do najbardziej potrzebujących.
Organizatorami Imprezy byli: Powiatowe Zrzeszenie LZS w Mielcu, Podkarpackie Zrzeszenie LZS w Rzeszowie, Drużyna Oldboje Dromader Chrząstów.
Patronat medialny: Radio Leliwa, Hej Mielec, Korso. Organizatorzy nie wykluczają za rok drugiej edycji tego niespotykanego na skalę krajową wydarzenia.
GALERIA: